POLECAMY

Roger

Imię prawdopodobnie powstałe jako skrót niemieckiego imienia Rudiger, które w swobodnym tłumaczeniu oznacza „sławny we władaniu oszczepem” (hruod – sława, ger – oszczep). Największym powodzeniem cieszy się w krajach anglojęzycznych i we Francji.
Roger

W Polsce jak dotąd jeszcze nigdy nie przeżywaliśmy masowej inwazji nowo narodzonych Rogerów, choć w ostatnich latach, wskutek silnych wpływów zachodnich (a może zwłaszcza filmowych) imię to pojawia się u nas coraz częściej. Imieniny przypadają 28 stycznia i 15 listopada.

Typowy Roger to mężczyzna przystojny, elegancki i wysportowany. Często pasjonuje się piłką nożną (nie ograniczając się do telewizyjnej transmisji meczów) i grywa w nią jeśli nie zawodowo, to amatorsko.

Niektórzy spośród Rogerów w zaawansowanym wieku, dotąd powszechnie uchodzący za zatwardziałych starych kawalerów, nagle mogą wszystkim – nie wyłączając samych siebie – sprawić szokującą niespodziankę, wstępując w związek małżeński. Zwykle z osobą młodszą o lat kilkanaście, lub kilkadziesiąt, jakkolwiek rówieśnice, albo i panie jeszcze dalej posunięte w latach, także wchodzą w grę. Natomiast dla młodych Rogerów zapowiada się okres wypełniony głownie pracą. O kwestiach matrymonialnych zaczną oni myśleć (a tym bardziej działać w tym kierunku) w późniejszym czasie. Może zechcą pójść śladem starszych imienników?

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)