POLECAMY

Regina

Imię łacińskie; oznacza „królowa” (dla porównania – łaciński rzeczownik rex to „król”). W Polsce urodzaj na Reginy mieliśmy np. w początkach XX wieku i w latach międzywojennych.
Regina

Współcześnie to „królewskie” imię wyraźnie zostało zdetronizowane, ale ponieważ moda na imiona często przypomina bumerang, może wkrótce Regina doczeka się dawnego popytu. Póki co, musi zadowolić się wspomnieniem minionej popularności oraz trzema dniami imieninowymi, wypadającymi 17 marca, 7 września i 21 listopada.

Właścicielki tego imienia są wrażliwe, delikatne i na ogół miewają raczej słabe zdrowie. Chętnie pomagają innym, o ile siły im na to pozwalają.

Reginy, które do tej pory cierpiały na paniczny lęk przed gabinetami stomatologicznymi, mogą za jakiś czas pozbyć się tej dolegliwości. Nie znaczy to, że zaczną traktować wizytę u dentysty jak miłą zabawę, ale w każdym razie widok wiertła przestanie je paraliżować. Tę szczęśliwą okoliczność Reginy powinny wykorzystać na generalny przegląd jamy ustnej i ewentualną jej renowację. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)