POLECAMY

Rajmund

Imię staro- wysoko- niemieckie, powstałe z słów: ragin – „zrządzenie losu” i munt – „obrona”, „opieka”. Można więc wnioskować, że pierwotni Rajmundowie musieli pozostawać pod ochroną opatrzności, a przynajmniej tego życzyli sobie ich rodzice.
Rajmund

Jest to imię powszechne w krajach germańskich (ang. Raymond, niem. Raimund, Reimund), ale funkcjonuje też np. we Francji (Raymond), we Włoszech (Raimondo), czy w Hiszpanii, gdzie oprócz odmiany męskiej (Ramon) powodzeniem cieszy się wersja żeńska – Ramona, która ostatnio i u nas zdobyła rzeszę zwolenników. Nie można tego powiedzieć o polskim sfeminizowanym odpowiedniku, czyli o imieniu Rajmunda, spotkanym bardzo rzadko. Obie formy, męska i damska, obchodzą imieniny 23 stycznia i 31 sierpnia.

Typowy Rajmund odznacza się wyjątkowo silną osobowością. Jest ambitny, przebiegły i czasem bezwzględny. Nawet wobec najbliższych osób rzadko pozwala sobie okazywać uczucia. Ponadto cechuje go absolutna uczciwość i nieprzekupność. Dać łapówkę Rajmundowi? To niemożliwe!

Wkrótce niejeden Rajmund (dotyczy to także Rajmundy i Ramony) może spodziewać się pokaźnego spadku. Nawet ci, którzy nie posiadają bogatych krewnych w podeszłych latach, albo z wyjątkowo kiepskim stanem zdrowia, nie są w tym względzie bez szans. Jednakże nie ma róży bez kolców – niewykluczone, że razem z zapisanym w testamencie majątkiem, dziedzicowi na dokładkę przypadną i długi. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)