POLECAMY

Radosław

Imię starosłowiańskie; w wolnym przekładzie oznacza „chętnie zabiegający o sławę” (staropolski wyraz „rad” znaczył „chętnie”... np. „rad by się ożenił”...). Czyli z pierwiastkiem chemicznym, odkrytym przez Skłodowską, nie ma to nic wspólnego.
Radosław

Dawniej powszechne były wersje skrócone: Radost, Racław, Radsław, które współcześnie znacznie straciły na popularności, podobnie jak odpowiednik żeński: Radosława. Imieniny przypadają 1 marca, 8 kwietnia i 8 września.

Panowie o tym imieniu zwykle odznaczają się świetną kondycją. Są wysportowani i chętnie wykonują różne prace fizyczne. Nie lubią biernego odpoczynku i - co aż niewiarygodne – potrafią całymi latami obejść się bez telewizora!

Co w przyszłości czeka Radosławów? Na ogół ich codzienny byt będzie przebiegać bez specjalnych zakłóceń, zdominowany przez zwykłe, powszednie wydarzenia – i radosne i smutne, jak to w życiu bywa. Niektórym posiadaczom tego imienia może jednak przejściowo grozić bezdomność. Póki nie odzyskają własnego dachu nad głową (co nastąpi, bez obawy, prędzej albo później, ale w końcu się doczekacie!) będą musieli korzystać z gościnności krewnych, lub znajomych. Do tych Radosławów kierujemy następującą przestrogę – mieszkać z kimś we wspólnych czterech ścianach, to nie to samo, co widywać się z nim na gruncie towarzyskim, czy zawodowym. Przygotujcie się zatem na różnego typu niespodzianki i starajcie się wykazać jak najdalej idącą tolerancją wobec tych, z którymi z konieczności będziecie dzielić swoją prywatność. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)