POLECAMY

Przyjdzie czas na test ciążowy

Z mężem staramy się o drugie dziecko. Pierwsze (chłopczyk) ma 7,5. Poród 3,5 godziny.

Przyjdzie czas na test ciążowy

Z mężem staramy się o drugie dziecko. Pierwsze (chłopczyk) ma 7,5. Poród 3,5 godziny. Mam 38 lat a mąż 28. Grupa krwi moja i dziecka to AB Rh- męża B Rh+. Ostatni okres 13. styczeń. Potem 13. luty planowo będzie 15. marzec. Kochaliśmy się codziennie od 18 luty do 25 luty i 4 marca bo na delegacje wyjeżdża i ciężko trafić kiedy przyjedzie na weekendy. Od czwartku 1 i 2 marca wystąpiły u mnie silne zawroty głowy i mdłości. W piątek 2 marca poszłam do lekarza i wyskoczyło mi 170/100 ciśnienie. Dostałam skierowanie do laryngologa na zbadanie błędnika i
pastylki na nadciśnienie plus skierowanie na badanie krwi. Czytałam w internecie, że w ciąży pozamacicznej występuje wysokie ciśnienie. Mam też bóle pleców i lekkie w podbrzuszu. Jak leżę na brzuchu czuję, że jest ciasno. Piersi mnie nie bolą choć normalnie przed okresem trochę bolały. Mogę być w ciąży?

Izus

Współżyjąc bez zabezpieczenia istnieje możliwość poczęcia. Niestety tego prawdopodobieństwa nie można ustalić w sposób matematyczny. Zwykle pierwszym objawem przy którym należy podejrzewać ciążę jest zatrzymanie miesiączki. Mdłości w okresie ciąży pojawiają się po około 2-8 tygodniach od zapłodnienia. W przypadku ciąży pozamacicznej na początku występuje stadium bezobjawowe. Pierwsze objawy ciąży pozamacicznej zwykle pojawiają się po 6-8 tygodniach od ostatniej miesiączki (plamienie, krwawienie z reguły ból po jednej stronie podbrzusza). Dlatego też wzrost ciśnienia raczej nie powinien sugerować obecności ciąży pozamacicznej. Proponuję kontrolować wartości ciśnienia oraz wykonać zlecone badania. Co do ciąży zaś cierpliwie poczekać na termin miesiączki. Jeśli miesiączka się nie pojawi proszę wówczas wykonać domowy test ciążowy z porannego moczu.

Zobacz:

Konflikt serologiczny

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)