POLECAMY

Przygotowanie do ciąży

Planuję zajść w ciążę za kilka miesięcy? Jakie witaminy muszę przyjmować i jakie badania powinnam zrobić przed zajściem w ciążę?

Przygotowanie do ciąży

Planuję zajść w ciążę za kilka miesięcy? Jakie witaminy muszę przyjmować i jakie badania powinnam zrobić przed zajściem w ciążę? Czy jeśli jestem zameldowana w innym mieście, to czy badania mogę wykonać bez problemu w mieście, w którym obecnie pracuję?

Jagusia

W okresie na 3-6 miesięcy przed zajściem w ciążę zaleca się przyjmowanie kwasu foliowego. Celem tego jest profilaktyka wad cewy nerwowej u płodu. Całe przygotowanie do ciąży opisane jest:

Co do wykonania badań wszystko zależy od tego czy będą wykonywane odpłatnie czy w ramach ubezpieczenia. Jeśli odpłatnie –nie ma znaczenia gdzie je pani wykona. Natomiast jeśli w ramach ubezpieczenia –może pani je wykonać jedynie w pracowni/ laboratorium, mającej kontrakt z przychodnią lub lekarzem wystawiającym skierowania na badania. Wówczas należy zapytać lekarza, w której placówce badania można wykonać bezpłatnie. Wynika z tego, że jeśli skierowanie na badania otrzyma pani w miejscu zameldowania a lekarz ten nie ma kontraktu z laboratorium w mieście, w którym pani pracuje –za badania trzeba będzie zapłacić.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)