POLECAMY

Poznaj rozwiązania 4 najczęstszych problemów ze skórą po ciąży

W trakcie ciąży dochodzi do wielu zmian w obrębie organizmu. Dowiedz się, jak przeciwdziałać tym, których nie chcesz!
Poznaj rozwiązania 4 najczęstszych problemów ze skórą po ciąży fot. Fotolia

Problem 1: wisząca skóra na brzuchu po ciąży

Po ciąży często pozostaje wystający brzuszek – u jednych mało widoczny, u innych wyraźnie powiększony. To zwykle ten fałd skórny obwiniamy o niemożność zmieszczenia się w ulubione dżinsy. Przyczyną jest powiększona macica (potrzebuje czasu na obkurczenie) oraz rozciągnięte mięśnie i więzadła w tej okolicy.

Jak rozwiązać problem? Aby poprawić wygląd brzucha po ciąży konieczna jest aktywność fizyczna. Już po 6 tygodniach od porodu możesz zacząć ćwiczyć. Polecamy pilates, jogę, ćwiczenia z piłką, a także aerobiczną szóstkę Weidera.

Problem 2: problem z cellulitem

Ciąża to czas, gdy większość kobiet przybiera na wadze. Często przyczyną jest duża ilość wody w organizmie, nieodpowiednia dieta i brak czasu na ćwiczenia. Cellulit jest efektem zmian hormonalnych, a także nieprawidłowego mikrokrążenia w skórze. Obydwa problemy są trudne, ale możliwe do zwalczenia.

Jak rozwiązać problem? Zadbaj o regularne ćwiczenia (sprawdzi się aqua aerobik i bieganie). Warto także sięgnąć po antycellulitowe kosmetyki i wspomóc ich działanie masażami oraz naprzemiennie ciepłym i zimnym prysznicem. Z diety wyklucz sól, kawę, alkoholu i fast foody.

Problem 3: przebarwienia skórne

W ciąży na skutek zmian hormonalnych na twarzy mogą pojawić się znaczne przebarwienia. Jest to spowodowane zwiększonym poziomem melaniny. Między innymi dlatego w ciąży nie jest wskazane przebywanie na słońcu.

Jak rozwiązać problem? Po ciąży postaw na porządne kremy wybielające i wybierz się na konsultację do dermatologa. On podpowie ci, z jakiego rodzaju zabiegów możesz skorzystać.

Problem 4: rozstępy

Rozstępy po ciąży to efekt zmian hormonalnych, które zaburzają prawidłową produkcję kolagenu i elastyny. Chcąc uniknąć ich powstawania, zadbaj o pielęgnację od początku ciąży. Jeśli mimo to i tak pojawiły się, działaj od razu i nie odkładaj tego na później!

Jak rozwiązać problem? Przede wszystkim pamiętaj, że świeże zmiany łatwiej ulegają regeneracji niż utrwalone. Codziennie masuj skórę - dzięki temu pobudzisz produkcję kolagenu w skórze. Poza tym zainwestuj w kosmetyki na blizny i rozstępy. Jeśli to nic nie daje, skonsultuj się z dermatologiem lub specjalistą medycyny estetycznej.

Dowiedz się więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
Ale porady : skontaktuj sie ze specjalistą medycyny estetycznej. Cycki 15 koła, nawis pewnie jeszcze więcej. Pozdro ciężarówki.
/3 lata temu
Ale porady : skontaktuj sie ze specjalistą medycyny estetycznej. Cycki 15 koła, nawis pewnie jeszcze więcej. Pozdro ciężarówki.