in vitro fot. Fotolia

Prawie milion złotych na wsparcie zabiegu in vitro dla 300 par!

Fundacja Cud In Vitro rusza z projektem wspierającym wykonanie zabiegu in vitro dla 300 par! Wnioski składać można już od 1 października.
/ 06.10.2012 18:07
in vitro fot. Fotolia

Program zakłada wsparcie par rozpoczynających procedurę in vitro, aby mogły zaoszczędzić 3 tysiące złotych. Skierowany jest do osób, których leczenie niepłodności trwa powyżej roku lub w stosunku, do których lekarz wydał rekomendację wykonania zabiegu.  Wiek kobiety nie może przekroczyć 42 lat.

- "Chcemy odejść od popularnego ostatnio trendu mówienia o finansowaniu zabiegów in vitro i przejść do konkretnego działania. Każda para, która zgłosi się do nas z prośbą o wsparcie procedury, może liczyć na szybką i bezpośrednią pomoc" – mówi Anna Stankiewicz, nowa Prezes fundacji Cud In Vitro.

Aby ograniczyć formalności do minimum proces został uproszczony do zaledwie trzech kroków. Zakłada on pobranie formularza wniosku o wsparcie ze strony fundacji, odesłanie go w celu weryfikacji i szybkie przekazanie klinice. Decyzja zostanie podjęta w ciągu 14 dni. Wartość projektu wynosi 900 000 złotych. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Pierwsza edycja programu zakończy się 31 stycznia 2013 roku i będzie prowadzona  w klinice leczenia niepłodności Gyncentrum przy ul. Żelaznej 1 w Katowicach. Ośrodek ten został wybrany ze względu na świetną kadrę i oferowane najnowocześniejsze techniki zapłodnienia pozaustrojowego.

Anna Pszczoła, fundator Fundacji Cud In Vitro nie kryje wzruszenia i radości - " W sierpniu tego roku w Łodzi przyszło na świat pierwsze fundacyjne dziecko. Fundacja pokryła całość kosztów leczenia metodą in vitro. Traktujemy to jako prawdziwy początek naszej misji. Liczę, że dzięki staraniom Fundacji kolejne 300 par będzie mogło się cieszyć swoim własnym cudem narodzin."  

Regulamin uczestnictwa w projekcie

Wniosek do pobrania 

Zobacz także: Witryfikacja komórek jajowych w zachowaniu płodności

Autor: Materiały prasowe magnifiCo

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/08.10.2012 18:00
Bardzo dobra akcja. Oby więcej takich projektów wspierających in vitro.