POLECAMY

Potwierdzenie ciąży

Razem z mężem od 3 miesięcy staramy się o dziecko. Okres spóźnia mi się już około tygodnia. Wczoraj zrobiłam test ciążowy i wynik jest pozytywny.

Potwierdzenie ciąży

Razem z mężem od 3 miesięcy staramy się o dziecko. Okres spóźnia mi się już około tygodnia. Wczoraj zrobiłam test ciążowy i wynik jest pozytywny. Tydzień wcześniej był negatywny. Nie wiem gdzie teraz się udać. Czy do ginekologa czy zrobić badanie krwi? Czy ginekolog wykryje tygodniową ciążę? Czy po skierowaniu od prywatnego ginekologa mogę zrobić nieodpłatne badanie krwi? Czy tylko od ginekologa w przychodni?

Sylwia

Na początku serdeczne gratulacje:):). W pani przypadku nie ma konieczności wykonania badania poziomu Hcg we krwi, bowiem brak miesiączki i pozytywny test ciążowy wskazują na ciążę. Chyba, że chce je pani wykonać na potwierdzenie ciąży. Obecnie proszę kupić kwas foliowy (w aptece bez recepty) i go przyjmować. Czas trwania ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki więc u pani nie jest to tygodniowa ciąża (bo tylko opóźnienie miesiączki trwało tydzień, a ile tygodni od ostatniej miesiączki minęło?). Proszę umówić się na wizytę do ginekologa. Serce zaczyna bić około 23 dnia życia płodowego a więc pod koniec piątego tygodnia ciąży. Zatem pod koniec piątego tygodnia ciąży (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) lekarz wykonując usg zarejestruje bicie serca. Lekarz będzie pani zlecał kontrolne badania moczu, krwi. Jeśli skierowanie jest z gabinetu prywatnego najczęściej badania są odpłatne. Natomiast jeśli skierowanie jest z przychodni to badania są niepłatne.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)