POLECAMY

Płód w 36. tygodniu

Jestem w 35. tygodniu i 1 dzień, czyli dopiero zaczął się 36. tydzień. Byłam już dwukrotnie na podtrzymaniu ciąży w szpitalu (w 33 i 35. tygodniu), brałam kroplówki z magnezem i scopolan.

Płód w 36. tygodniu

Jestem w 35. tygodniu i 1 dzień, czyli dopiero zaczął się 36. tydzień. Byłam już dwukrotnie na podtrzymaniu ciąży w szpitalu (w 33 i 35. tygodniu), brałam kroplówki z magnezem i scopolan. Obecnie jestem w domu i biorę Magnezin, lecz nadal mam twardy brzuch i bolą mnie plecy w okolicy krzyżowej, a także odczuwam ból w okolicy pachwin w szczególności podczas wstawania z łóżka. Prawie cały czas leżę w łóżku przez co bolą mnie staw biodrowy i kolana. Czy pomimo podtrzymywania w szpitalu i brania magnezu w domu mogę się spodziewać przedwczesnego porodu. I co grozi maleństwu gdyby przyszło teraz na świat? Czy dziecko ma już rozwinięte płuca i da sobie radę poza macicą? Usg w 35. tygodniu: waga 2800g.

Iwona

Każdy kolejny dzień przy zagrażającym porodzie przedwczesnym jest bardzo cenny. Z tego powodu musi pani leżeć i przyjmować zlecony lek. Należy spodziewać się tego co najlepsze i mieć nadzieję, że dotrwa pani co najmniej do 37. tygodnia. Aczkolwiek poród przedwczesny jest możliwy, ale należy zrobić wszystko by utrzymać ciążę jak najdłużej (leżenie i przyjmowanie leku). Obecnie medycyna jest tak rozwinięta, że poród w 36. tygodniu nie stanowi dla niej wielkiego wyzwania. W 35. tygodniu ciąży centralny układ nerwowy jest już dojrzały, prawie w pełni rozwinięte są też płuca i przewód trawienny. Wcześniaczki wydawane na świat około 35. tygodnia, zazwyczaj nie mają kłopotów z samodzielnym oddychaniem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Mam podobny problem. Też jestem w 36 tyg ciąży, leżałam w szpitalu 7 razy,ale lekarze twierdzą, że nie ma się czego obawiać bo ciąża jest właściwie donoszona. Jeśli dostałaś leki na płucka dla dziecka to nie ma problemu z wcześniejszym porodem.