POLECAMY

Planowanie płci dziecka – magia czy nauka?

Jakiej płci będzie nasz przyszły maluszek? A jeśli płeć dziecka da się zaplanować? Na ile są to ludowe wierzenia, a na ile - realne możliwości współczesnej nauki. I wreszcie - czy warto ingerować w cud poczęcia?
Planowanie płci dziecka – magia czy nauka?

Płeć planowana w laboratorium

Współczesna medycyna zna sposoby na przeprowadzenie inseminacji lub użycia metody mikromanipulacji. Jak wpływa to na przyszłą płeć dziecka? Inseminacja polega na wprowadzeniu do dróg rodnych kobiety plemnika o kodzie genetycznym odpowiadającym pożądanej płci. Natomiast metoda mikromanipulacji to wstrzyknięcie pod osłonkę komórki jajowej wybranego plemnika. Jednak tego rodzaju metody są stosowane tylko w sytuacjach, w których para nie może w sposób naturalny począć dziecka, a płeć może mieć wpływ na jego zdrowie.

Zaklęcia i wierzenia

W dziedzinie planowania płci dziecka istnieje również aspekt metafizyczny, kiedy w naukę wkraczają wierzenia. Takie "naturalne" metody planowania płci dziecka są zaliczane raczej do medycyny alternatywnej lub nawet do wróżbiarstwa. Przykład? W Pekinie odnaleziono ponoć starożytne tablice chińskie, które uwzględniają wiek przyszłej mamy oraz miesiąc poczęcia dziecka. Podobno ich skuteczność to nawet 85%! Jednak nie wiadomo ile w tym starożytnej mądrości, a ile zbiegu okoliczności...

Polecamy serwis Medycyna alternatywna

Mówi się także o tym, że mężczyźni ciężko pracujący fizycznie oraz kobiety o obniżonym poziomie glukozy we krwi częściej płodzą dziewczynki. Są tacy, którzy twierdzą, że prawdopodobieństwo zależy od pozycji seksualnej – klasyczna sprzyja urodzeniu dziewczynki, od tyłu – chłopczyka.

Wszystkie powyżej wymienione sugestie należy potraktować z przymrużeniem oka. Zapanowanie nad naturą jest niemożliwe, a jej zagadki to w istocie prawdziwy urok cudu poczęcia i narodzin.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)