Planowanie ciąży po antykoncepcji hormonalnej

Przed przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych miałam przeważnie cykle 24,25 a nawet 26 dniowe. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne przez około 9 miesięcy aż do stycznia tego roku kiedy to 18 wzięłam już ostatnią.
/ 30.09.2016 09:33

Planowanie ciąży po antykoncepcji hormonalnej

Przed przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych miałam przeważnie cykle 24,25 a nawet 26 dniowe. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne przez około 9 miesięcy aż do stycznia tego roku kiedy to 18 wzięłam już ostatnią. Wtedy 22.01.2011 dostałam miesiączkę no i kolejną teraz tj.15.02.2011. Zatem czy już teraz możemy wraz z mężem starać się o poczęcie dziecka czy lepiej jeszcze z tym poczekać bo słyszałam różne opinie na ten temat, że może to nawet zagrażać dziecku. Czy powinnam mieć wobec tego takie obawy.

Magnolia

Większość ginekologów zaleca odczekać pewien okres czasu. Różne są opinie na temat ile czasu to ma być- jedni uważają, że wystarczy poczekać do pierwszej naturalnej miesiączki inni żeby poczekać trzy cykle. Jednak większość skłania się ku trzem cyklom. U pani pierwsza naturalna miesiączka miała miejsce 15.02. Proponuję już przyjmować kwas foliowy i zacząć przygotowywać się do ciąży. Odbyć wizytę u ginekologa, stomatologa oraz lekarza rodzinnego (w przypadku innych schorzeń –cukrzyca, choroby serca itp.). O innych aspektach przygotowań proszę przeczytać:

Jak dobrze przygotować się do ciąży?

Pozdrawiam serdecznie