Plan wizyt ginekologicznych w ciąży

Jestem w 37. tygodniu ciąży i termin mam na 8 lipca. Dziś byłam u swojej P. Ginekolog i dowiedziałam się, że nie muszę już do niej iść.
/ 30.09.2016 15:55

Plan wizyt ginekologicznych w ciąży

Jestem w 37. tygodniu ciąży i termin mam na 8 lipca. Dziś byłam u swojej P. Ginekolog i dowiedziałam się, że nie muszę już do niej iść. To mnie bardzo zdziwiło bo moje koleżanki przed samym porodem odwiedzały swoich ginekologów co tydzień. Czy to jest normalna decyzja jeśli chodzi o mojego ginekologa? Boję się, że nie będę wiedziała czy poród już następuje i co mam robić dalej.

Kasia

Standard wizyt kontrolnych w ciąży prawidłowej określa taką częstotliwość wizyt:

  • do 30 tygodnia ciąży –raz w miesiącu,
  • do 36 tygodnia ciąży - co dwa tygodnie,
  • ostatnie tygodnie ciąży- nawet raz w tygodniu,
  • po 41. tygodniu ciąży- co 2-3 dni.

Jednak wielu lekarzy preferuje comiesięczne wizyty w przypadku prawidłowego przebiegu ciąży a w ostatnich tygodniach co dwa tygodnie. Ewentualnie w terminie okołoporodowym żadnej wizyty- gdy pojawią się objawy porodu, należy udać się do szpitala. Ta sytuacja jest u pani- ciąża jest już donoszona i pozostaje czekać na symptomy porodu. Oczywiście gdyby pojawiły się niepokojące objawy np. ustanie ruchów płodu, krwawienie może pani udać się do swojego ginekologa. Powinien panią skonsultować. Proszę przeczytać o symptomach porodu. Gdy rozpocznie się poród na pewno pani go rozpozna a wtedy pozostaje udać się do szpitala.

Zobacz:

Jak odróżnić skurcze porodowe od tych przepowiadających?,

Poród aktywny,

Wertykalne pozycje podczas porodu,

Oddychanie podczas porodu

Pozdrawaim serdecznie

Pozdrawiam serdecznie