Plamienie w ciąży-czy to normalne?

W piątek 23.03.2012 zrobiłam test i wyszło, że jestem 3 tygodnie w ciąży. Od dwóch dni pojawiły się brązowe plamienia i delikatny ból brzucha.

Plamienie w ciąży-czy to normalne?

W piątek 23.03.2012 zrobiłam test i wyszło, że jestem 3 tygodnie w ciąży. Od dwóch dni pojawiły się brązowe plamienia i delikatny ból brzucha. Czy to normalne na początku ciąży? Martwię się ponieważ 6 lat temu miałam ciążę pozamaciczną i wszystko wydaje mi się podejrzane.

Marta

Zdarza się, że we wczesnej ciąży w terminie wcześniejszej miesiączki pojawia się plamienie. Może to być wynikiem tego, że błona śluzowa macicy gwałtownie zareagowała na różnice w poziomach hormonów (za mało progesteronu i za dużo estrogenu). Plamienie nie zawsze jest zagrożeniem dla ciąży. Jednak plamienie może świadczyć o zagrożeniu poronieniem. Wynika z tego, że każde plamienie czy nawet kropla krwi na bieliźnie wymaga konsultacji lekarskiej. Dlatego proszę nie lekceważyć plamienia i dolegliwości bólowych. Proszę udać się do ginekologa, który wykona badanie usg przez pochwę i oceni przyczynę plamienia oraz ustali dalsze postępowanie (np. zleci leki- progesteron w razie takiej potrzeby).

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)