Plamienie, torbiel i wczesna ciąża

Jestem w 4. tygodniu ciąży i w nocy pojawił się z prawej strony ból. Co kilka minut przechodził oraz delikatne plamienie koloru pomarańczowo brązowego.

Plamienie, torbiel i wczesna ciąża

Jestem w 4. tygodniu ciąży i w nocy pojawił się z prawej strony ból. Co kilka minut przechodził oraz delikatne plamienie koloru pomarańczowo brązowego. Dodam, że mam torbiel na prawym jajniku. Pierwszą ciążę poroniłam w 9. tygodniu, a rok później w 7. tygodniu. Co ja mam robić? Boję się, że to dziecko też stracę. Tym bardziej, że jestem za granicą i ci lekarze nie bardzo chcą pomagać w tak wczesnej ciąży. Boże, co ja mam robić?

Dagmara

Mimo wszystko tzn. mam na myśli mimo sytemu opieki nad kobietą we wczesnym etapie ciąży tam gdzie pani przebywa, powinna pani udać się do ginekologa a jeśli nie ma takiej możliwości to do szpitala. Jest pani w ciąży a dodatkowo obecna jest torbiel jajnika. Taka sytuacja wymaga oceny przez ginekologa. Od siebie (poza wizytą u ginekologa) jedyne co może pani zrobić w tym przypadku to odpoczywać po prostu leżeć. Wiem brzmi okrutnie ale…w Polsce w takim przypadku wykonuje się usg przez pochwę, w razie potrzeby (jeśli ciąża zostanie potwierdzona) podaje się leki, które chronią ciążę. Jako, że były już dwa poronienia obecna ciąża wymaga opieki specjalistycznej od początku. Ostatnia rada dla pani to zwrócić się do Tego, o którym pani wspomina w ostatnim pytaniu.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)