POLECAMY

Pius, Pia

Imię łacińskie; oznacza przede wszystkim „pobożny”, ale również „tkliwy” i „przywiązany” (czyli „darzący kogoś, lub coś przywiązaniem”, a nie „skrępowany sznurem, łańcuchem, tudzież jakimkolwiek innym narzędziem przymusu bezpośredniego”...). Zarówno formę męską, jak i żeńską spotyka się u nas bardzo rzadko.
Pius, Pia

Pia jest natomiast dość popularna w krajach germańskich, a Pius... w Watykanie, to znaczy należy do ulubionych imion papieży. Ona obchodzi imieniny 19 stycznia, on zaś 5 maja i 11 lipca.

Zarówno Pius, jak i Pia najczęściej są ludźmi wesołymi i towarzyskimi. Nie należą do szczególnie pracowitych, lecz dzięki sympatycznej osobowości i ogólnie sprzyjającej fortunie zwykle udaje się im robić świetną karierę. Przynajmniej w tych zawodach, w których najważniejsze, co trzeba robić, to dobre wrażenie.

W nadchodzącym czasie u osób noszących te imiona przez cały rok – albo i lata - będzie trwał maj. W sercach. Zatem „tkliwości” i „przywiązania” na pewno nie zabraknie. Z „pobożnością” może bywać różnie.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)