POLECAMY

Pielęgnacja jamy ustnej a ciąża

Mam do pani pytanie: czy w trakcie ciąży można stosować po szczotkowaniu płyn do płukania jamy ustnej? Czy skład takiego płynu nie ma negatywnego wpływu na płód? Mimo że płynu nie połyka się, ale jest kontakt z daną substancją więc niejako pozostaje w naszym organizmie? Dokładnie chodzi mi o preparat LISTERINE COOLMINT.
Pielęgnacja jamy ustnej a ciąża

Mam do pani pytanie: czy w trakcie ciąży można stosować po szczotkowaniu płyn do płukania jamy ustnej? Czy skład takiego płynu nie ma negatywnego wpływu na płód? Mimo że płynu nie połyka się, ale jest kontakt z daną substancją więc niejako pozostaje w naszym organizmie? Dokładnie chodzi mi o preparat LISTERINE COOLMINT. Bardzo proszę o poradę, nie chciałabym przyczynić się do jakiegoś nieszczęścia dla naszego dziecka.

biedronka

Tego typu pytanie najlepiej zadać stomatologowi. Niektóre płyny zawierają alkohol i nie zaleca się ich stosowania w czasie ciąży. Płyn do płukania jamy ustnej dozwolony w czasie ciąży to Corsodyl 0,1%. Ten który pani podaje nie jest mi znany.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 lat temu
Płyn do płukania ust Corsodyl 0,1% - zawiera zarówno alkohol jak i silny środek bakteriobójczy o nazwie Chlorheksydyna. jest dozowolony w ciazy jak wszytskie inne płyny do płukania, dbanie o zeby i chodzenie do dentysty!
/9 lat temu
mam bardzo bolesna plesniawke w jamie ustnej tuz pod gorna warga - jak ja wyleczyc? zaznaczam ze jestem w 8 tygodniu ciazy prosze pomozcie iza
/10 lat temu
czy w ciazy mozna chodzic do dentysty