POLECAMY

Patryk, Patrycja

Imię łacińskie (a nie irlandzkie, jak pozornie można by sądzić), utworzone od przymiotnika „patricius”, czyli „patrycjuszowski”, „szlachecki”, „szlachetnie urodzony”.
Patryk, Patrycja

Sporym powodzeniem – poza Irlandią, rzecz jasna – cieszy się w wielu krajach zachodnich i środkowoeuropejskich, nie wyłączając Polski, gdzie zwłaszcza w ciągu ostatnich trzech dekad Patryków i Patrycji wyraźnie przybyło. Natomiast sporadycznie używane są wersje przekształcone: Patrycjusz, Patrycy i Petrycy. Patryk obchodzi imieniny 17 marca, a Patrycja – 28 sierpnia.

Osoby o tych imionach często bywają wylewne w okazywaniu uczuć. Ogromnie cenią więzy rodzinne, łatwo zdobywają przyjaciół. Najlepiej bawią się... u cioci na imieninach.

Dla niej w nadchodzącej przyszłości przewiduje się stabilizację finansową i kompletny brak stabilizacji w kwestiach uczuciowych. Mówiąc konkretniej: raz wszystko będzie cudownie się układać, a innym razem - nie będzie się układać wcale. U niego może być raczej odwrotnie. W uczuciach pełny spokój i harmonia, za to w portfelu... czasami niestety pustki, choć trafią się także znaczące dostawy gotówki. Coś jednak musi być w tym, że szczęście w miłości i szczęście w interesach jakoś niechętnie chadzają w parach. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)