POLECAMY

Opuchnięte nogi

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Od 2 dni utrzymuje mi się opuchlizna całej nogi. Ciśnienie krwi na poziomie normy 120/60, bez skoków. Popękały naczynka w okolicy kolana. Nie czuję bólu, tylko lekki dyskomfort przy chodzeniu. Co może być przyczyną, jak sobie z tym poradzić i czy konieczna jest wizyta u lekarza?
Opuchnięte nogi

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Od 2 dni utrzymuje mi się opuchlizna całej nogi. Ciśnienie krwi na poziomie normy 120/60, bez skoków. Popękały naczynka w okolicy kolana. Nie czuję bólu, tylko lekki dyskomfort przy chodzeniu. Co może być przyczyną, jak sobie z tym poradzić i czy konieczna jest wizyta u lekarza? Z góry dziękuję za poradę.

 

Natalia


Proszę udać do lekarza prowadzącego, ponieważ może to być zapalenie żył powierzchownych lub głębokich. Jeśli się okaże, że taka właśnie jest diagnoza - należy przyjmować leki przeciwzakrzepowe (które zaleci lekarz). Ciąża to czas, który predysponuje do takich schorzeń. Ale to może wzrokowo ocenić lekarz (opuchlizna, żylaki, ucieplenie tej okolicy, temperatura, ból przy poruszaniu, zaczerwienienie skóry). Lekarz może wykonać również usg.


 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Spróbuj zastosować veno spray, piankę, która zawiera mentol schładzający nogi i diosminę poprawiającą krążenie krwi, szybko się wchłania i tak samo szybko działa.