POLECAMY

Omdlenia w ciąży

Witam, mam pytanie jestem w 13 tygodniu ciąży: czy to normalne, iż miewam omdlenia?
Omdlenia w ciąży

Witam, mam pytanie jestem w 13 tygodniu ciąży: czy to normalne, iż miewam omdlenia, robi mi się słabo od 12 tygodnia i czym to spowodowane?

 

Justyna Mularz


Zmiany ciśnienia krwi, występujące w ciąży, mogą spowodować zawroty głowy, kiedy np. kobieta nagle wstanie. Jeżeli pani czuje się słabo, proszę powoli usiąść, oddychać głęboko i nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Jeżeli jest to możliwe, proszę położyć się z nogami uniesionymi do góry. Omdlenia podczas ciąży wynikają najczęściej z chwilowego osłabienia napływu krwi do mózgu. Proszę jednak powiadomić lekarza o omdleniach, ponieważ sporadycznie mogą być efektem niedokrwistości (anemii). Przyczyny zawrotów głowy to dodatkowo: nacisk macicy na duże naczynia krwionośne, niski poziom cukru we krwi i niskie ciśnienie krwi.
Należy pić dużo płynów. Spożywać produkty białkowe, jadać częściej, a mniejsze ilości. Mieć zawsze ze sobą czy to jakiś owoc czy kruche ciasteczka, aby posilić się w razie potrzeby poza domem. Gdy jest za gorąco, należy wpuścić trochę świeżego powietrza i rozluźnić ubranie, zwłaszcza pod szyją i w pasie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 lat temu
taka stara a nie wie, że omdlenia to normalka
/8 lat temu
a ty mloda taka a juz wiesz no popatrz, co robisz na tym forum... wpadlas z kolega z gimnazjum?
/9 lat temu
Witam. Ja jestem w 10 tygodniu ciąży i dzisiaj miałam pierwsze omdlenie, to było okropne zupełnie nie wiedziałam co się ze mną dzieje, od 2 dni zwracam jedzenie nic nie moge zjećć może dlatego,że mój organizm jest wyczerpany i czegoś mi brakuje dlatego robi mi się tak słabo. Nie wiem co jest grane. Pomocy
POKAŻ KOMENTARZE (2)