POLECAMY

Olga

Imię pochodzące z języka ukraińskiego i staro- rosyjskiego, ale posiadające korzenie skandynawskie. Prawdopodobnie stanowi modyfikację imienia Helga (które ma etymologię skandynawską, a nie – jak pozornie mogłoby się zdawać – niemiecką) i dosłownie oznacza „zdrowa” oraz „szczęśliwa”.
Olga

O ile imię Olga Polacy nadają swoim córkom stosunkowo często, o tyle forma męska: Oleg, powszechna za naszą wschodnią granicą, u nas, mówiąc oględnie, nie święci triumfów popularności. Choć niewykluczone, iż wobec rosnącego popytu na imiona rosyjskie (jak Sasza, czy Natasza), niebawem i Oleg doczeka się większego uznania. W każdym razie w kalendarzu swój dzień ma – 20 września, podczas gdy dla Olgi dniem jubileuszowym jest 11lipca. Warto też dodać, że od tego imienia utworzono sporo znanych nazwisk, m.in. Olech i Olechowski.

Typowa Olga jest rezolutna, śmiała i niemal zawsze dopisuje jej humor. Na ogół odznacza się niebanalną urodą. Bywa wręcz rozchwytywana przez adoratorów, ale sama nadmiernego zainteresowania raczej im nie okazuje.

W niedalekiej przyszłości Olgi czeka mnóstwo pracy. Niektóre z nich postanowią (dobrowolnie!) harować na dwóch, lub trzech etatach i dodatkowo jeszcze dorabiać po godzinach. Cóż, kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi. Męskim odpowiednikom także nie grozi bezrobocie, jakkolwiek większość z nich raczej nie będzie się przepracowywać.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)