Oksykort we wczesnej ciąży

Jestem w 4. tygodniu ciąży. Mam pewne obiekcje po wizycie u dermatologa. Na powiekach a dokładnie pod brwiami wyszło mi jakiś czerwony ślad swędzi on i utrzymuje się już około 4 dni.
Oksykort we wczesnej ciąży

Jestem w 4. tygodniu ciąży. Mam pewne obiekcje po wizycie u dermatologa. Na powiekach a dokładnie pod brwiami wyszło mi jakiś czerwony ślad swędzi on i utrzymuje się już około 4 dni. Kiedyś już miałam coś podobnego i zawsze smarowałam maścią oksykort. A po paru dniach przechodziło teraz lekarz zalecił to samo mimo uprzedzenia, że jestem w ciąży. Powiedział, że w minimalnych ilościach ta maść nie zaszkodzi i mogę spokojnie parę dni nią smarować zmianę. Mimo zapewnień lekarza bardzo się obawiam. Proszę o poradę bo nie wiem co mam robić. Może pójdę do innego lekarza? Dodam, że stosowałam kiedyś inne maści na tą zmianę ale żadne nie pomagały i nie jest to jakieś grzybicze zapalenie.

Patrycja

Skoro lekarz zalecił oksykort to myślę, że wie co robi. Oksykort ze względu na zawarte w nim składniki powinien być stosowany ostrożnie w okresie ciąży. A więc wówczas gdy istnieje taka konieczność. Jeśli nie może pani zastosować innego leku to proponuję postąpić według zaleceń lekarskich. Zastosować małe ilości maści przez kilka dni. Myślę, że lekarz ma wiedzę medyczną. Jeśli ma pani takie obawy można tą decyzję skonsultować z innym lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)