POLECAMY

Norbert

Imię staro- wysoko- niemieckie, utworzone z słów: nord – „północ” i beracht – „błyszczący”. Prawdopodobnie przodkowie naszych zachodnich sąsiadów nazywali tak swoich synów, jeśli pragnęli, aby w przyszłości okryli się oni blaskiem sławy, dzięki swoim czynom, których będą dokonywać na terenach północnych (dobrze, że nie na wschodnich, bo daliby popalić naszym antenatom... Chociaż i tak dawali...).
Norbert

Sam Norbert jest u nas dość popularny, natomiast jego żeńską odmianę – Norbertę, lub jej skróconą wersję: Norę – spotyka się raczej rzadko. Imieniny Norbert obchodzi 6 czerwca i 5 grudnia.

Typowy Norbert to człowiek z rozwiniętym zmysłem estetycznym i wyrafinowanym gustem. Lubi rozrywki na wysokim poziomie i nie pozwala sobie na taką intelektualną degradację, jak wypad z podchmielonymi kumplami na piwo do osiedlowej knajpy. Ale niekiedy zdarza się mu siarczyście kląć...

Dla większości Norbertów szczęśliwą cyfrą jest szóstka – w końcu ich jedyne w roku imieniny przypadają szóstego dnia szóstego miesiąca. Toteż ci, którzy grywają w totolotka, powinni jak najczęściej skreślać liczby, mające w składzie cyfrę sześć. Dzięki temu... trafiona szóstka gwarantowana! 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)