POLECAMY

Niski Hcg w moczu czy brak ciąży?

Ostatnią miesiączkę miałam 12. kwietnia i przez ostatnie miesiące (ok. 7 miesięcy) właśnie 12 dnia każdego miesiąca dostawałam regularnie miesiączkę.
Niski Hcg w moczu czy brak ciąży?

Ostatnią miesiączkę miałam 12. kwietnia i przez ostatnie miesiące (ok. 7 miesięcy) właśnie 12 dnia każdego miesiąca dostawałam regularnie miesiączkę. Obecnie okres spóźnia mi się już 6. dzień okres. Zrobiłam dziś rano test ciążowy ale wyszedł negatywnie. Nie wiem już co o tym myśleć. Do zapłodnienia mogło dojść około 3. tygodni temu. Czy testy mogą nie wykazywać ciąży w takim czasie od zapłodnienia???


Emilia
Przyczyną opóźnienia miesiączki nie zawsze jest ciąża. Choć przy zatrzymaniu miesiączki w pierwszej kolejności należy ją podejrzewać (jeśli kobiet współżyje). Generalnie domowy test ciążowy wykrywa ciążę w dniu spodziewanej miesiączki. Jednak w praktyce nie zawsze tak jest. Czasami test nie wykrywa wczesnej ciąży z powodu niskiego poziomu hormonu Hcg w moczu. Proponuję cierpliwie poczekać kilka dni i w przypadku braku miesiączki wykonać powtórnie test ciążowy. Badanie poziomu Hcg we krwi wykazuje ciążę już siedem dni po zapłodnieniu.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)