Niezgodność serologiczna a ukryte poronienie

Kiedy byłam niepełnoletnia zaszłam w ciążę, którą po paru tygodniach samoistnie poroniłam (moja grupa Krwi to 0 Rh- a partnera wiem, że była plusowa).
/ 28.02.2008 00:07

Niezgodność serologiczna a ukryte poronienie

Kiedy byłam niepełnoletnia zaszłam w ciążę, którą po paru tygodniach samoistnie poroniłam      (moja grupa Krwi to 0 Rh- a partnera wiem, że była plusowa). Nie powiedziałam o tym nikomu ani nie miałam zastrzyku- immunoglobuliny anty D. Teraz jestem z innym partnerem i spodziewam się dziecka. Jestem w 20. tygodniu ciąży. Moja grupa to 0 Rh- a partnera B Rh- (zaznaczam, że nie powiedziałam lekarzowi o poprzednim poronieniu). Czy może u nas wystąpić konflikt serologiczny?

Kicia

O tym kiedy może wystąpić konflikt serologiczny proszę przeczytać:
Konflikt serologiczny

Jednak informację o poprzednim poronieniu powinna pani przekazać lekarzowi- jest to przeszłość ginekologiczna, która powinna być zawarta w karcie. Proszę się nie obawiać oceny swego zachowania itd. (bo lekarza to nie interesuje tylko sprawa ginekologiczna). Lekarza również obowiązuje zachowanie tajemnicy zawodowej. A informacja ta jest bardzo istotna. Lekarz może zlecić badanie poziomu przeciwciał.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)