Niedowierzanie - dwa testy pozytywne

Spóźniał mi się okres, więc postanowiłam zrobić test. Na dwóch miałam pozytywny wynik. Mam dopiero 18 lat i życie przed sobą.
/ 29.01.2008 17:10

Niedowierzanie - dwa testy pozytywne

Spóźniał mi się okres, więc postanowiłam zrobić test. Na dwóch miałam pozytywny wynik. Mam dopiero 18 lat i życie przed sobą. Co mam teraz zrobić? Czy oba testy mogły kłamać?

Malinka

Ten etap to niedowierzanie, nadzieja, że testy panią okłamały. Na mnie akurat padło, by rozwiać te raczej złudne nadzieje. Jeśli dochodziło do współżycia i miesiączka została zatrzymana, a dwa testy dały wynik pozytywny to… prawie 100% pewności, że to ciąża. Producent testów ciążowych podaje, że dają one 99,9% pewności. Co ma pani teraz zrobić? Najlepiej rozpocząć przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 0,4 mg dziennie. Celem jest profilaktyka wad cewy nerwowej u płodu. Proszę również umówić się na wizytę do ginekologa, który ostatecznie potwierdzi ciążę. Rozumiem młody wiek, być może szok - ciąża. „Mam życie przed sobą”- tak,owszem, ale już odpowiedzialne życie nie w pojedynkę. Myślę, że warto porozmawiać o tym z bliską osobą - mamą, tatą, partnerem, babcią, ciocią. Pani sama najlepiej wie, kto jest najbliższą z tych osób. Pewne sprawy niosą za sobą konsekwencje, które musimy ponieść.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/31.08.2011 20:57
Nie przejmuj się ciążą, raczej przyjmij to pozytywnie. Też zaszłam niespodziewanie, mimo zabezpieczenia. I było ciężko. Wprawdzie jestem 9 lat starsza od Ciebie, ale mieszkam bardzo daleko od rodziny (mam tylko męża przy sobie), na emigracji, bez pracy. Od miesiąca moja córcia jest na świecie. Ten mały skarb wynagrodził mi te ciężkie 8,5 miesiąca. Zakochałam się w maleństwie. Zobaczysz, że dziecko to jest szczęście i przynajmniej jak już będziesz w moim wieku, będziesz miała więcej wolności niż ja teraz.