Nie widać zarodka na usg

Ostatnią miesiączkę miałam 23 września (co odp 10) pierwsze badanie usg (wykonane w 8 tygodniu) wykazało, że mój pęcherzyk ciążowy ma 23 mm co odp 7 tygodniowi. Brak widocznych struktur zarodkowych. Lekarz prowadzący kazał wykonać badanie bhcg 1wynik 46750 po 72 godzinach 50579.
Nie widać zarodka na usg

Ostatnią miesiączkę miałam 23 września (co odp 10) pierwsze badanie usg (wykonane w 8 tygodniu) wykazało, że mój pęcherzyk ciążowy ma 23 mm co odp 7 tygodniowi. Brak widocznych struktur zarodkowych. Lekarz prowadzący kazał wykonać badanie bhcg 1wynik 46750 po 72 godzinach 50579. Dodam jeszcze że miesiączkuję bardzo nieregularnie i od roku staramy się z mężem o dziecko. Od początku ciąży przyjmuję duphaston z powodu bóli. Nie miałam żadnego krwawienia. Czy to możliwe żeby nie było widać jeszcze zarodka???


ania22
Proszę udać się do ginekologa z tym wynikiem. Leki przyjmować zgodnie z zaleceniem lekarza. W 10 tygodniu ciąży dziecko powinno mierzyć około 31-42 mm. Sytuację może ocenić lekarz, który wykonuje usg i ma porównanie (z wcześniejszym badaniem) czy bHCg wzrasta (tak jest w przypadku żywej, rozwijającej się ciąży). Być może inna wielkość płodu związana jest z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi i po prostu wiek ciąży jest inny niż 10 tygodni (bo nie wie pani dokładnie kiedy nastąpiło poczęcie). Powodzenia. Życzę aby wszystko było jak najlepiej

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
Witam serdecznie! Jestem w ciązy,od zapłodnienia to 7 tydz. i 3 dni, nie miałam okresu gdyz brałam pigułki ,które odstawiłam w połowie opakowania a brałam je 2 op.pod rzad.Znam date zapłodnienia i pokrywa sie to prawie z usg ,które lekarz ocenił na 6 tydz.i 1dzień,uwidoczniony jednak został tylko pęcherzyk ciążowy 18mm, ale bez zarodka.lek powiedział,że powinien juz być zarodek.A w poprzedniej ciązy juz w 6 tyg.od OM biło serduszko.Czy to może byc ciąża bezzarodkowa?Tak podejrzewa inny lek.gin.którego pytałam.Nastawiam się na najgorsze ale weruje internet i szukam i mam mętlik,bo powinno juz być widac zarodek do 7 tygodnia od OM.Następna wizytę mam za 7 dni.Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam!
/9 lat temu
ostatnia miesiaczke mialam 22 grudnia dzis robilam usg i okazalo sie ze zarodka nie widac.Dostalismy tydzien czau jesli nic sie nie zmieni to czeka mnie szpital.Jaka jest przyczyna?
/9 lat temu
Witam!!! ostatnia miesiaczkę miałam 15wrzesnia do 19 wrzesnia, mam nieregularne miesiaczki i od czasu ostatniej miesiaczki myslałam ze znowu mi się spóżnia. Wiec w sobotę 21listopada zrobiłam tes wyszedł pozytywny, nie wierzyłam wiec zrobiłam drugi popołudniu i wyszło to samo. wieczorem dostałam plamień które mnie zaniepokoiły i udałam sie do szpitala na ginekologie lekarz kazała zostać w szpitalu zrobił mi pierwsze usg co wskazuje na 5tydzień ciazy pęcherzyk ma 11,82mm ale nic nie widac.lezałam w szpitalu 5dni i 25listopada kolejne badanie i usg wyszło ze pecherzyk ma 17,86mm ale nie widac zarodka czy mam sie niepokoić czy czekać. bardzo sie denerwuje tym gdyz z mężem staralismy sie 2lata o to maleństwo. za tydz. mam zrobic poziom bhcg czy rosnie a za 2tyg. usg i powiedzieli ze jak bedzie 30mm a nie bedzie nic widac to Koniec i martwie się!!! czy to normalne w tym tyg.???
POKAŻ KOMENTARZE (1)