POLECAMY

Natalia, Natasza

Imię łacińskie, będące żeńską odmianą rzadko spotykanego imienia męskiego Natalis, które dosłownie oznacza „dzień narodzin” (łac. dies natalis).
Natalia, Natasza

Sama Natalia w naszym kraju cieszyła się popularnością od dawna, a i teraz na jej brak nie cierpi. Natasza – zapożyczona zza wschodniej granicy – spore uznanie zyskała zwłaszcza w ostatnich latach. Natomiast pozostałe modyfikacje – Natalisa, Natalina i Natalena – na razie zbyt wielu amatorów jeszcze się nie doczekały. Podobnie jak formy męskie: wspomniany wcześniej Natalis oraz Natalin, jakkolwiek w niektórych językach bywają one dość powszechne, np. we Francji, czy Anglii funkcjonuje imię Noel (tu można przy okazji napomknąć, że nosi je lider zespołu Oasis). Imieniny Natalia obchodzi 27 lipca i 1 grudnia.

Osoby o tych imionach są rozsądne i racjonalne; z reguły nie pozwalają sobie na zbyteczne sentymenty. Jednak wobec bliskich przyjaciół potrafią wykazać się wielką uczuciowością. Zwykle nie przywiązują specjalnej wagi do więzów krwi. Ważniejsze jest dla nich pokrewieństwo duchowe.

Nataliom, Nataszom, Natalisom oraz właścicielom pozostałych wymienionych imion szczególnie przyda się rozwaga i ostrożność. Zwłaszcza w miejscach publicznych, przede wszystkim tam, gdzie często roi się od kieszonkowców.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)