Możliwości diagnozy ciąży w UK

Ostatni okres miałam 21 maja, miesiączkuje w miarę regularnie. Cykl ok. 28dni. Mamy jedno dziecko a zaczęliśmy się starać o drugie.
/ 27.06.2011 11:53

Możliwości diagnozy ciąży w UK

Ostatni okres miałam 21 maja, miesiączkuje w miarę regularnie. Cykl ok. 28dni. Mamy jedno dziecko a zaczęliśmy się starać o drugie. Kiedy okres nie pojawił się w terminie bardzo się ucieszyłam. Ale zrobiłam juz 3 testy i niestety wszystkie pokazują wynik negatywny:( Miesiączki wciąż nie mam, tylko drobne plamienie/z małą domieszką krwi pojawiło sie 2 dni temu. Do tego mam bóle podbrzusza, szczególnie jak się zginam i szczególnie po lewej stronie. Nie bardzo bolesne aczkolwiek mało komfortowe...Co może być przyczyną i co mogę zrobić aby to sprawdzić? Dodam, że mieszkam w UK więc dostęp do ginekologa nie jest zbyt prostą sprawą.

Aichas

Biorąc pod uwagę brak miesiączki a skąpe plamienie, bóle podbrzusza jednostronne można by podejrzewać ciążę. Jeśli testy były wykonane po dniu spodziewanej miesiączki w ciąży powinny dać wynik pozytywny. Nie wiem jakie są możliwości w UK ale może da się wykonać badanie poziomu Hcg w krwi? Byłoby to najbardziej wiarygodne badanie jeśli chodzi o potwierdzenie lub nie ciąży. Inna opcja to wizyta ginekologiczna. Ewentualne powtórzenie testu ciążowego po kilku dniach.

Pozdrawiam serdecznie