POLECAMY

Możliwa ciąża

Chciałam się dowiedzieć, czy kochając się w dni płodne lub śluz płodny, mam szanse zajścia w ciążę?
Możliwa ciąża

Chciałam się dowiedzieć, czy kochając się w dni płodne lub śluz płodny, mam szanse zajścia w ciążę. Jeśli to coś pomoże, to cykle mam co 25 dni.


Katarzyna

Mniej więcej w połowie cyklu występuje jajeczkowanie. Z jajnika uwalnia się komórka jajowa zdolna do zapłodnienia. Wtedy to może dojść do zapłodnienia. Moment ten nazywamy owulacją.

Komórka jajowa żyje przeciętnie 12-48 godzin. Znając te dane, należy wziąć jeszcze pod uwagę czas przeżycia komórki jajowej i plemników oraz dodać dwa dni przed spodziewaną owulacją i 2 dni po niej. To okres płodny 10-18 dzień cyklu. Powiedzmy, że u pani owulacje jest około 11-13 dzień cyklu to dodać jeszcze 2 dni przed owulacja i 2 dni po – to okres płodny od 9-15 dnia cyklu.
Długość cykli może się zmieniać po porodzie, chorobie, podróży, na skutek zmiany klimatu, przeżyć silnych stresów. Wtedy także zmienia się termin jajeczkowania!!! Dzień owulacji najlepiej obliczyć odejmując 14 dni od średniej długości trwania 6 ostatnich cykli.
Jakie są szanse tego nie wie nikt, ale mówi się, że każda z par aktywnie starających się o potomstwo doczeka się go w ciągu roku(chyba, że są jakieś przeszkody- niepłodność itd.).
Na pewno są szanse przy współżyciu w dni płodne :)

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)