POLECAMY

Monika

Imię greckie, zapewne pierwotnie nadawane tylko jedynaczkom, gdyż oznacza „jedyny” (gr. monos). Używane w różnych krajach, np. anglojęzycznych (Monica), czy we Francji (Monique).
Monika

W Polsce okres największej popularności przeżywało w latach 70-tych i 80 – tych XX wieku; czy przyczyniła się do tego „Dziewczyna ratownika” – trudno stwierdzić. Obecnie popyt na owo imię wyraźnie u nas się obniżył, ale może jeszcze kiedyś ponownie wzrośnie? Póki co, Monikom pozostał jedyny dzień imienin w całym roku (4 maja) oraz zupełnie uzasadniona satysfakcja z faktu, że od ich imienia pochodzi nazwisko Moniuszko.

Typowa Monika to kobieta wyzwolona. Wyznaje nowoczesne poglądy na wiele dziedzin życia, osiąga sukcesy zawodowe, jest niezależna i samodzielna. Może właśnie z tego powodu potencjalni kandydaci na mężów jakoś nie ustawiają się do niej w kolejce?

W przyszłości, zarówno bliskiej, jak i trochę dalszej, Moniki będą wyjątkowo często brały udział w ślubach. W roli świadków... Co nie znaczy, że rola panien młodych jest dla nich nieosiągalna.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)