Moja mama w ciąży?

Moja mama ma 43 lata. Czy to prawdopodobne, żeby była w ciąży. Ostatnio przechodziła grypę jelitową i zwracała gdzieś z 3 dni.
/ 30.09.2016 09:14

Moja mama w ciąży?

Moja mama ma 43 lata. Czy to prawdopodobne, żeby była w ciąży. Ostatnio przechodziła grypę jelitową i zwracała gdzieś z 3 dni. Miesiączki nie ma również od 3 dni. Czy jest ona w ciąży? A może to jednak menopauza? Ona nie jest do końca przekonana. Mówi, że to może ciąża...może nie.

Cytrus

Tak to jest możliwe- obecnie coraz więcej kobiet zachodzi w ciążę po 30, po 40 roku życia. Im starsza jest kobieta tym mniejsze są możliwości zapłodnienia, ponieważ płodność maleje z wiekiem. Jednak menopauza nie przychodzi z dnia na dzień. Istnieje możliwość, że twoja mama jest w ciąży. Za tym może przemawiać zatrzymanie miesiączki. Chociaż miesiączka może spóźniać się również z innych przyczyn- osłabienie organizmu, choroba np. grypa. Trudno powiedzieć czy wymioty były wynikiem grypy czy wczesnej ciąży. Aby rozwiać wątpliwości mama powinna wykonać test ciążowy- najlepiej z porannego moczu.

Zobacz także:

Serdecznie pozdrawiam