POLECAMY

Mirosław, Mirosława

Imię słowiańskie; w wolnym przekładzie oznacza „słynący z tego, że utrzymuje pokój” (starosłowiańskie słowo „mir” – to właśnie pokój).
Mirosław, Mirosława

Z Mirosławem identyfikowany jest Sławomir (o którym więcej informacji pojawi się później), będący „odwróconym” imieniem, złożonym z tych samych członów, tylko w odwrotnej kolejności. Mirosław i jego żeńska wersja – Mirosława – obchodzą imieniny tego samego dni: 26, ale innego miesiąca; on zimą – w lutym, ona latem – w lipcu.

Właściciele tego imienia są kreatywni, inteligentni i chętnie zdobywają nowe umiejętności. Wobec bliskich osób wykazują dużą empatię. Niekiedy bywają niestali w uczuciach.

Wielu Mirosławów (w mniejszym stopniu dotyczy to damskich odpowiedników) może niebawem mieć problemy z punktualnością. A właściwie z jej brakiem. Nawet jeśli dotąd z reguły się nie spóźniali, wkrótce będą to robić. Wobec tego powstaje fundamentalna kwestia – jak wytłumaczyć się przed szefem? Argument, że przyjście od pracy wtedy, gdy niemal powinno się już z niej wychodzić, wynika z imienia, raczej nie wyda się zbyt przekonujący. A zatem, co powiedzieć rozsierdzonemu pryncypałowi? Musisz sam coś wymyślić, Mirosławie. Masz do dyspozycji szereg wypróbowanych szlagierów, typu korki uliczne, wypadek na drodze, zepsuty budzik, zmieniony rozkład jazdy autobusów... Jest w czym wybierać.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)