POLECAMY

Melania

Imię greckie; dosłownie oznacza „czarny”, toteż można wnioskować, iż w czasach antycznych nazywano tak dziewczynki o ciemnych włosach (a tych w Grecji było – i nadal jest – nieporównywalnie więcej, niż blondynek).
Melania

Niezależnie od koloru włosów (który przecież można zmieniać do woli), każda Melania ma szczęście – lub pecha, zależy jak na to spojrzeć – obchodzić imieniny wyłącznie w Sylwestra.

Typowa posiadaczka tego imienia jest szybka, sprawna i niebywale wysportowana. Dba o swoją kondycję fizyczną, lecz nie zapomina też o wartościach niematerialnych. Dużo czyta, często odwiedza teatry i galerie sztuki.

Wszystkim Melaniom, zwłaszcza lubiącym kwiaty (a jakaż kobieta ich nie lubi?) przekazujemy świetną wiadomość: niebawem będziecie wręcz zasypywane bukietami. Przy każdej okazji, albo i bez okazji. Rzadko trafi się taki dzień, w którym nie miałybyście czego wstawić do wazonu. Melanie cierpiące na alergię muszą jednak zachować daleko posuniętą ostrożność, a jeśli dostrzegą jakiekolwiek niepożądane objawy, wywołane przez kwieciste podarunki... Wtedy lepiej niech uprzedzą potencjalnych „kwiatodawców”, by raczej przynosili sztuczne imitacje tych pięknych, ale nie dla wszystkich przyjaznych roślin. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)