POLECAMY

Matylda

Imię staro- wysoko- niemieckie, utworzone z wyrazów: macht – „siła”, „władza” i hiltja – „walka”. Stąd wniosek, iż Matylda powinna wykazywać się siłą i zdolnościami przywódczymi, kiedy bierze udział w walce.

Imię to używa się w Polsce od przeszło tysiąclecia; zapewne pod względem wieku jest ono rówieśnikiem naszego państwa. Chyba mało kto wie, że nosiła je córka Bolesława Chrobrego. Imieniny przypadają 11 i 19 stycznia oraz 14 marca.

Panie o tym imieniu są pracowite, sumienne i punktualne, niczym przysłowiowe szwajcarskie zegarki. Często bywają zatrudniane na kierowniczych stanowiskach. Niektórzy zarzucają im oschłość, ale chyba niesłusznie. To jest raczej powściągliwość.

Przyszłość Matyldy zapowiada się raczej spokojnie, bez specjalnych rewolucji. Istnieje jednak coś, na co panie o tym imieniu muszą zwrócić szczególną uwagę. Otóż, drogie Matyldy, strzeżcie się akwizytorów! Wkrótce możecie masowo padać ofiarą rożnego rodzaju „okazyjnych” zakupów, na które będą próbowały was naciągać armie domokrążców. Jeśli nie chcecie nabyć hurtowych ilości zupełnie niepotrzebnych towarów, a pozbyć się bardzo potrzebnych środków płatniczych – bądźcie ostrożne!

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)