POLECAMY

Mariusz

Imię łacińskie (w oryginale – Marius), początkowo będące przydomkiem znanego rzymskiego polityka i wodza. We współczesnej Polsce – podobnie jak przed wiekami w Starożytnym Rzymie – od Mariusza oczekuje się przede wszystkim, że będzie on mężczyzną silnym (w szerokim znaczeniu tego słowa), czyli, jak by to określili Anglicy: „Strong Man”...
Mariusz

W każdym razie typowy właściciel owego imienia, niezależnie od posiadanej siły, zawsze jest człowiekiem zimowym; jego imieniny przypadają tylko zimą: 19 stycznia, 4 i 9 lutego oraz ostatniego dnia roku (czyli razem z Sylwestrem – 31 grudnia).

Charakterystyczne cechy Mariusza to wrażliwość na wszelkie rodzaje piękna (nie tylko zewnętrznego) oraz wyraźne tendencje wojownicze. Często panowie o tym imieniu decydują się na karierę wojskową. Ponadto z zapałem uprawiają różne dyscypliny sportu, przy czym zawsze stawiają na uczciwą rywalizację.

Wielu Mariuszy może niebawem stoczyć zaciekłą walkę... z własnymi porywami serca. Będą często zakochiwać się i równie często odkochiwać. Taka miłosna huśtawka powinna ostatecznie zakończyć się jedną (bo po co więcej – jedyna w zupełności wystarczy) trafioną inwestycją uczuciową, co w dalszej konsekwencji zaowocuje długotrwałym, szczęśliwym związkiem.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)