POLECAMY

Małgorzata

Imię o korzeniach grecko- łacińskich; dosłownie oznacza „perła” (gr. margarites, łac. margarita). W rankingu światowej popularności żeńskich imion niewątpliwie znajduje się w ścisłej czołówce.
Małgorzata

U nas występuje raczej tylko w formie podstawowej (choć spotykana jest również Rita – skrót od Margarity), natomiast w niektórych krajach wszelkich odmian Małgorzaty namnożyło się sporo. W języku angielskim są to Margaret, Meg, Marjory, Peggy; w niemieckim – Margareta, Greta, Marga, Margit, Margret, Meta; we włoskim – Margherita, Margit, Marita, Rita, we francuskim – Marguerit, Margot...

Nic dziwnego, że w kalendarzu dni poświęconych Małgorzacie znalazło się aż jedenaście: 18 stycznia, 22, 25 lutego, 10, 13 kwietnia, 10 czerwca, 13, 20 lipca, 27 sierpnia, 17 października i 2 listopada.

Właścicielkę tego imienia istotnie można porównać do perły. Cechuje ją bowiem krystaliczna uczciwość i szczerość. Poza tym wiele z nich uwielbia kosztowną biżuterię. A szczególnie – perły.

O czym na przyszłość powinny pamiętać Małgorzaty? Przede wszystkim o tym, aby zachować jak najdalej posuniętą rozwagę w kwestii kredytów. Najlepiej w ogóle unikać ich, jak przysłowiowego ognia, bo mogą okazać się... co najmniej równie niebezpieczne. Jeśli jednak sytuacja naprawdę zmusza do zadłużenia się w jakimś banku, trzeba robić to bardzo ostrożnie. By przypadkiem się nie sparzyć.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)