POLECAMY

Maksymilian

Imię łacińskie; w swobodnym tłumaczeniu oznacza „największy z rodu Emiliuszów (łac. Maximilianus, czyli maximus – największy, Aemilianus – Emiliusze). Zatem pierwszym Maksymilianem widocznie musiał być w Starożytnym Rzymie członek rodu Emiliuszy, którego z jakiejś przyczyny uważano za najwybitniejszego, czy najpotężniejszego.
Maksymilian

Ostatnio dość popularna (i na pewno znacznie praktyczniejsza w użyciu) jest forma skrócona – Maks. Mniej znane są dwie inne wersje – Maksym i Maksymin. Mimo swojej powszechności imię to w kalendarzu pojawia się tylko dwukrotnie – 12 października i 27 listopada.

Panowie o tym imieniu to ludzie spokojni, cierpliwi i wyrozumiali. Zwykle bywają hojnie wyposażeni przez naturę w walory fizyczne. Bardzo lubią kobiety... Rzecz jasna - z wzajemnością.

Ważna rada dla Maksymilianów (oraz Maksów, Maksymów i Maksyminów), którzy sporo czasu spędzają przy komputerze: nie zwlekajcie z wizytą u okulisty! Oczywiście taka profilaktyka jest wskazana dla każdego, niezależnie od imienia. Jednak wkrótce właśnie oczy Maksymilianów mogą wymagać szczególnej dbałości. Co, rzecz jasna, nie znaczy, że pozostałe części ciała można zaniedbywać.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)