POLECAMY

Lucyna

Imię łacińskie; dosłownie oznacza „świetlisty” i jednocześnie „urodzinowy” (łac. lucinus). W czasach antycznych najpierw nosiła je rzymska bogini światła, uważana za patronkę narodzin; później takim przydomkiem zaczęto nazywać Dianę i Junonę.
Lucyna

Współcześnie należy do imion dość popularnych, wprawdzie nie wśród bogiń, a jedynie wśród zwykłych śmiertelniczek, które swoje kalendarzowe święto obchodzą 30 czerwca oraz 17 i 24 października.

Panie o tym imieniu przeważnie są idealnymi matkami i żonami. Ogromnie cenią sobie tradycyjne wartości, a mając do wyboru karierę, albo rodzinę, zwykle decydują się na to drugie. Nie oznacza to jednak, że praca zawodowa nie jest dla nich ważna.

W nadchodzącym czasie nawet najbardziej konserwatywne Lucyny nabiorą nowatorskich przekonań. W wielu dziedzinach taka postawa wydatnie ułatwi im życie, w niektórych przypadkach zaważy pozytywnie na ich dalszej przyszłości. Nie będą miały na przykład żadnych oporów, by zawierać korzystne transakcje finansowe z przedstawicielami tzw. mniejszości seksualnej. W swoim otoczeniu zyskają opinię osób tolerancyjnych, otwartych i pozbawionych przestarzałych uprzedzeń. A to kiedyś może zaprocentować...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)