POLECAMY

Łożysko

Mam 31 lat i 2 synów, ostatni poród to istny koszmar, ciężki poród, dziecko się zaklinowało po urodzeniu główki, położne spanikowane i brak lekarza, niemile słownictwo do mojej osoby. Z pomocą męża syn przyszedł na świat ale kłopoty się nie skończyły...
Łożysko

Mam 31 lat i 2 synów, ostatni poród to istny koszmar, ciężki poród, dziecko się zaklinowało po urodzeniu główki, położne spanikowane i brak lekarza, niemile słownictwo do mojej osoby. Z pomocą męża syn przyszedł na świat ale kłopoty się nie skończyły, krwotok, macica która nie chce się obkurczyć, urodziłam o 23 a dopiero o 4 rano mnie wyłyżeczkowano bez znieczulenia bo prawdopodobnie zostały jakieś resztki łożyska i dla tego ono nie chciało się obkurczyć. Moje pytanie jest następujące - jestem w ciąży w 26 tyg. czy sytuacja z łożyskiem może się powtórzyć?

Magdalena

Po pierwsze to nie łożysko nie chciało się obkurczyć, a macica ponieważ pozostały resztki błon płodowych lub resztki łożyska. Proszę być dobrej myśli, że jeśliby znów zdarzyło się, że pozostaną resztki łożyska to personel medyczny w porę zareaguje łyżeczkowaniem jamy macicy. To, że tak się zdarzyło w poprzednim porodzie nie oznacza, że w tym też tak musi być.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)