POLECAMY

Ligia

Imię to, unieśmiertelnione przez Sienkiewicza w „Quo vadis”, prawdopodobnie stanowi skróconą formę żeńską łacińskiego Eligiusza. W takim wypadku znaczyłoby „wybrana” (domyślnie – przez Boga; od łac. „eilgo” – „wybierać”).
Ligia

Ligia jest imieniem rzadkim, co odzwierciedla także liczebność jej imienin, które wypadają tylko raz w roku – 11 sierpnia.

Typowa Ligia niespecjalnie przypomina tę z „Quo vadis”. Zwykle jest bardzo odważna w relacjach damsko- męskich, lubi wyzywające stroje (ale bez przesady – półnaga nigdy nie chodzi), śmiały makijaż i kosztowną biżuterię, zwłaszcza jeśli otrzymała ją jako dowód miłości od jednego z licznych adoratorów.

W nadchodzącym czasie Ligie staną przed istotnymi życiowymi wyborami (tym razem jako wybierające, a nie wybierane). Będą musiały odpowiedzieć sobie na wiele fundamentalnych pytań. Niejedna z nich doszczętnie przewartościuje swój dotychczasowy światopogląd, najczęściej pod wpływem jakiegoś nieoczekiwanego wydarzenia. Mimo konieczności zmagania się z poważnymi dylematami, ich przyszłość w sumie zapowiada się całkiem szczęśliwie. Życzliwe wsparcie ze strony bliskich osób pomoże im niemal bezbłędnie podejmować najtrudniejsze decyzje. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)