POLECAMY

Leonid

Imię greckie; jego pierwszym znanym właścicielem był w V wieku p.n.e. legendarny król Sparty. Mimo tak zaszczytnego rodowodu, obecnie nie cieszy się zbytnim uznaniem, podobnie jak forma żeńska – Leonida oraz wersja oryginalna – Leonidas.
Leonid

Imieniny Leonid obchodzi 15 i 22 kwietnia, Leonidas – 28 stycznia, a Leonida – 15 czerwca i 12 sierpnia.

Osoby o tych imionach są raczej spokojne i na ogół nie przejawiają wojowniczych skłonności. Posiadają spore zasoby inteligencji, ale nie przepadają za nadmiernym wysiłkiem intelektualnym. Fizycznym zresztą też. Zwykle uchodzą za nieprzeciętnie atrakcyjne dla przedstawicieli płci odmiennej.

Wielu Leonidów wkrótce zacznie gustować we wszelkich dostępnych współczesnemu człowiekowi wygodach i udogodnieniach cywilizacyjnych. Nawet ci, którzy wcześniej przywykli do prawdziwie spartańskich warunków, nagle zapragną żyć jak król (ale nie jak ich słynny imiennik, tylko... na przykład jak dzisiejsza królewska rodzina w Wielkiej Brytanii). Już nie zadowolą się jednym samochodem, jednym telewizorem, jednym komputerem, jedną łazienką z jedną wanną i jednym prysznicem. Każdej z tych rzeczy zechcą mieć co najmniej po kilka sztuk. Na początek przyda się kilka pensji...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)