POLECAMY

Leon

Imię łacińsko - greckie; dosłownie oznacza „lew”. Używane w wielu językach, przy czym najbardziej „reprezentacyjna” jego odmiana to Leo. U nas występuje również Leontyn, Leoncjusz oraz... Lew.
Leon

Ponadto mamy też swoje „lwice”, czyli damskie wersje Leona: Leonię, Leonę i Leontynę. Leon posiada aż dwanaście imienin w roku: 20 lutego, 14 marca, 11, 19, 22 kwietnia, 12, 28 czerwca, 3, 17, 20 lipca, 10 i 16 listopada. Dla pozostałych form tego imienia kalendarz aż tak hojny nie jest. Tylko raz można znaleźć w nim Lwa (11 maja) i Leonę (15 czerwca), natomiast po dwa dni otrzymali: Leoncjusz (13 stycznia, 19 lutego), Leontyna (19 kwietnia, 23 maja) i Leonia (4 stycznia, 19 czerwca).

Osoby o tych imionach zwykle są otwarte i szczere. Czasami nawet aż za bardzo. Nie ukrywają swoich emocji, chętnie dzielą się z innymi własnymi poglądami, zamiarami, czy refleksjami. Ponadto nie brakuje im ambicji oraz tak zwanej głowy do interesów.

Do wszystkich posiadaczy „lwiego” imienia kierujemy następujący apel: UWAŻAJCIE NA TO, CO, KIEDY, GDZIE I KOMU MÓWICIE!!! Jedno nieostrożne słowo, wypowiedziane w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie, lub do niewłaściwego rozmówcy może skończyć się... aferą.

 Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)