POLECAMY

Leokadia

Imię greckie, utworzone od przymiotnika „leukos”, czyli „świecący”, „jasny”, „pomyślny”, „szczęśliwy” itp. Obecnie nadawane nieczęsto; jeszcze rzadziej spotykana jest wersja skrócona – Loda.
Leokadia

Imieniny przypadają 9 grudnia. Panie o tym imieniu zwykle cechują się niebywale altruistycznym podejściem do świata. Nie brakuje wśród nich działaczek społecznych, lub charytatywnych, poświęcających się bezinteresownie i z autentycznego poczucia misji, a nie na pokaz. Potrafią jednak również zadbać o własne sprawy, zaś dla dobra swojej rodziny są dosłownie gotowe na wszystko.

Zgodnie z przesłaniem swojego imienia, Leokadia powinna być niewiastą, wiodącą przykładne i zarazem szczęśliwe życie. Przyszłość osób noszących to imię rzeczywiście zapowiada się szczęśliwie. Na gruncie zawodowym spodziewany jest umiarkowany, ale stabilny rozwój kariery. Warunki finansowe, jeśli wcześniej wyglądały nieciekawie, wkrótce wydatnie się poprawią. W sferze prywatnej całkiem dobrze będą układać się relacje z mężem, dziećmi i dalszymi krewnymi. Nie wyłączając teściowej. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)