Leki z Polski

Od paru lat mieszkam w Irlandii. Jestem w 24 tygodniu ciąży.
/ 08.03.2010 14:53
Leki z Polski

Od paru lat mieszkam w Irlandii. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Mam problemy z ciążą - prawdopodobieństwo wczesnego porodu (krótka szyjka macicy, drugi worek płodowy wypełniony tylko płynem, wypychający ten z dzidziusiem). Leki które doktor mi przepisał to luteina, no-spa i magne B6. Nie można ich dostać tutaj więc zakupimy je w Polsce.

Mój mąż jest Irlandczykiem, i jego rodzice są zaniepokojeni lekami przepisanymi przez polskiego lekarza, dlaczego ich tutaj nie można dostać, dlaczego w szpitalu (lekarz mnie tam skierował po przebadaniu i scanie) powiedzieli, że wszystko jest ok. Niestety zauważyłam, że wiedza niektórych lekarzy tutaj nie jest taka jaka powinna być. Sama skończyłam medyczny college, więc mam jakieś pojęcie o lekach, medycynie,itp. Chodzi jednak o rodziców męża, którzy są zaniepokojeni i nie rozumieją, że są to odpowiednie leki na podtrzymanie ciąży i pomoc w
urodzeniu zdrowej córeczki. Czy mogłaby Pani mi udzielić szerszej informacji na temat tych leków i ich dostępności..

Ania
Luteina ma zastosowanie w przypadku poronień nawykowych lub zagrażających na tle niedoboru progesteronu. Progesteron to hormon, który określa się jako strażnik ciąży. Przeciwwskazania do stosowania luteiny:
  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
  • Nowotwory sutka,
  • Okres karmienia piersią.

Magne B6 jest to preparat przeciwstresowy, uzupełniający niedobór magnezu w organizmie. W ciąży zapotrzebowanie na magnez znacznie wzrasta. Magnez jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Magnez jest makroelementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania komórek; zmniejsza pobudliwość i skurcze mięśniowe. Witamina B6 (pirydoksyna) zwiększa syntezę GABA, który pełni funkcję neuroprzekaźnika w organizmie, oraz ułatwia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Dzięki synergicznemu działaniu obu składników preparat usuwa stany niepokoju o podłożu psychicznym lub somatycznym, nie upośledzając zdolności uczenia się i koncentracji. Zapobiega także stresom, bólom i zawrotom głowy.

Przeciwwskazania do stosowania magne B6:
  • Ciężka niewydolność nerek
No spa ma zastosowanie w stanach skurczowych mięśni gładkich z chorobami dróg żółciowych. Dodatkowo w zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki; w stanach skurczowych w obrębie dróg rodnych: w bolesnym miesiączkowaniu, zapaleniu przydatków, silnych bólach porodowych, zagrażającym poronieniu; w bólach głowy pochodzenia naczyniowego.

Przeciwwskazania do stosowania nospy:
  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek.
  • Niewydolność krążenia.
  • Blok przedsionkowo-komorowy II° i III°.
Nospę i Magne B6 można nabyć bez recepty natomiast aby nabyć luteinę należy mieć receptę od lekarza. Leki te można kupić praktycznie w każdej aptece w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)