Leki przeciwalergiczne w ciąży

Mam alergię przez którą muszę brać codziennie tabletki. Nie dawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Nie mogę wytrzymać bez tabletek bo od razu cała puchnę itd.
/ 22.01.2008 16:00

Leki przeciwalergiczne w ciąży

Mam alergię przez którą muszę brać codziennie tabletki. Nie dawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Nie mogę wytrzymać bez tabletek bo od razu cała puchnę itd. Nie potrafię żyć bez tabletek. Moja alergia to pokrzywka, która bardzo mi dokucza gdy nie wezmę tabletek. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Czy jakieś tabletki na alergię będą szkodzić dziecku jeśli będę brać co któryś dzień?

Ania

Jak w każdej dziedzinie tak i w medycynie są specjalizacje. Stąd też opiekę nad ciążą prowadzi ginekolog i położna, a innymi schorzeniami zajmuje się inny specjalista. W pani przypadku konieczna jest wizyta u alergologa, który zleca pani leki oraz u ginekologa. Leki antyalergiczne zaleca się odstawić w początkach ciąży- jednak nie zawsze to jest możliwe. Leki dopuszczone do podawania w ciąży, to Claritine (loratadyna) oraz Zyrtec (cetyryzyna) i jego odpowiedniki: Allertec i Amertil. Leki te przynależa do grupy B- czyli badania na zwierzętach wykazały szkodliwe działanie na płód, choć obserwacje u ludzi nie wykazują zagrożenia dla płodu ludzkiego. Są to leki, które są stosowane w ciąży tylko w razie zdecydowanej konieczności. Zabronione w ciąży jest stosowanie preparatu Telfast. Proszę udać się do alergologa i z nim omówić przyjmowanie dotychczasowych leków lub ich zmianę. Koniecznie! Nie robić nic na własną rękę.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)