POLECAMY

Ksawery

Historię tego imienia można w skrócie przedstawić następująco: Na początku było imię dwuczłonowe – Franciszek Ksawery. Pewnego razu (konkretną datę trudno ustalić) drugi człon postanowił się wyemancypować i uzyskawszy pełną niepodległość, stał się samodzielnym, suwerennym imieniem.
Ksawery

Później dołączyły do niego dwie formy żeńskie – Ksawera i Ksaweryna. One mają w kalendarzu swój jeden dzień – 22 grudnia, on zaś dwa – 31 stycznia i 3 grudnia.

Osoby o tych imionach przeważnie są idealistami. Ponadto chętnie uczestniczą w rozmaitych kampaniach społecznych i lubią udzielać się na forum publicznym. W wolnych chwilach wolą iść do teatru, niż do baru.

Zarówno Ksawery, jak i jego damskie odpowiedniki, wkrótce mogą spodziewać się częstszych niż kiedykolwiek odwiedzin różnych gości. Oczywiście – „gość w dom, Bóg w dom”... Ale gdy gość w liczbie pojedynczej przez dłuższy czas zamienia się w gości w liczbie mnogiej (i to naprawdę baaaardzo mnogiej!!!), składających niezapowiedziane wizyty o dowolnych porach dnia lub nocy... Dlatego Ksawerowie, Ksawery i Ksaweryny będą musieli uzbroić się w żelazny arsenał cierpliwości. A w uzasadnionych przypadkach... natrętnych intruzów trzeba jakoś spławić. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)