POLECAMY

Krzysztof

Imię greckie; dosłownie oznacza „niosący Chrystusa” (gr. Christos – Chrystus; phero – niosę). Nic dziwnego, że zdobyło znaczną popularność praktycznie w całym chrześcijańskim świecie.
Krzysztof

W języku angielskim funkcjonuje jako Christopher i Chris, w niemieckim – jako Christoph, w hiszpańskim – jako Cristobal, we francuskim – jako Christophe... Imieniny, jak na posiadacza tak „częstego” imienia, Krzysztof obchodzi nieproporcjonalnie rzadko – 2 marca i 25 lipca.

Panowie o tym imieniu są pracowici, poważni i systematyczni. Lubią porządek, harmonię i równowagę, zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni. Czasem miewają problem z uzewnętrznianiem emocji, a niektórzy zarzucają im kompletny brak poczucia humoru.

Niejeden Krzysztof może niebawem wykazywać tendencje do nadmiernego samokrytycyzmu. Charakterystyczne objawy takiego stanu to obsesyjna koncentracja na własnych wadach, przy równoczesnym ignorowaniu zalet. Krzysztof, który zauważy u siebie podobne symptomy, powinien jak najczęściej przebywać w towarzystwie osób życzliwych i przyjaźnie nastawionych. Na ogół odpowiednia dawka szczerych komplementów wystarczy, by poprawić samoocenę.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)