Krwiak - konieczne leżenie

Potrzebuję się poradzić bo już sobie nie radzę.Mam 25 lat. W ubiegłym roku w 26. tygodniu stwierdzono, że ciąża obumarła mi. Nie wiadomo z jakiej przyczyny.
/ 27.01.2012 11:43

Krwiak- konieczne leżenie

Potrzebuję się poradzić, bo już sobie nie radzę. Mam 25 lat. W ubiegłym roku w 26. tygodniu stwierdzono, że ciąża obumarła mi. Nie wiadomo z jakiej przyczyny. Nikt mi nie potrafił powiedzieć dlaczego. Bardzo to przeżyłam i bardzo mnie to boli. Będzie mnie bolało do końca życia. Teraz jestem w ciąży. Odczekaliśmy z mężem 5 miesięcy i od razu zaszłam. Udało się, ale uciecha szybko mija, bo bardzo się boję, że znów to może się stać a tego już bym nie przeżyła. Jestem w 21. tygodniu i lekarz mi powiedział po ostatnim usg, że muszę na razie leżeć, ponieważ jakiś krwiak mi na łożysku wyszedł. Bardzo się boję, że znów historia się może powtórzyć. Czy jest taka możliwość? Od samego początku biorę zastrzyki clexane. Proszę pomóżcie mi..

Malutka

Nie jest łatwe pozbyć się strachu i obaw zwłaszcza, gdy raz przeżyło się tragedię. Niestety nie zawsze można określić przyczynę takiego stanu. Nie mamy gwarancji na to jak będzie rozwija się ciąża. Niestety nie można tego przewidzieć. Jednak mimo wszystko proszę wykrzesać choć odrobinę nadziei i mieć dobre myśli. W przypadku krwiaka często jest tak, że ulega on wchłonięciu. Jednak musi pani spełniać zalecenia lekarza - leżenie, czyli oszczędzający tryb życia. Często w przypadku krwiaka i plamień zaleca się przyjmowanie duphastonu. Gdyby pojawiły się u pani niepokojące objawy np. plamienia proszę jak najszybciej skontaktować się z ginekologiem. Nie napisałam tego by panią straszyć, ale po to by szybko pani zareagowała. Plamienia wcale nie muszą wystąpić.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)