POLECAMY

Konstanty, Konstancja

Imię utworzone od łacińskiego przymiotnika constans, czyli „silny”, „stały”, „prawidłowy”. Rozpowszechnione w wielu krajach, także w rozmaitych wersjach przekształconych.
Konstanty, Konstancja

W Polsce występuje również jako Konstantyn, Konstancjusz, Konstans i w formie żeńskiej – Konstancja. Konstanty obchodzi imieniny 1 marca, 26 sierpnia i 30 listopada, Konstantyn – 11 marca i 29 lipca, Konstancjusz – 25 lutego i 5 października, Konstans – 5 października, a Konstancja – 18 lutego i 19 września.

Posiadacze tych imion to przeważnie ludzie z nieprzeciętnym poczuciem humoru. Często się śmieją i jeszcze częściej rozśmieszają innych. Traktują życie jak nieustanną komedię. Swoim znajomym mogą służyć jako skuteczny środek rozweselający. Cechuje ich też niezachwiany optymizm, który nie znika nawet w obliczu poważnych tragedii.

Osoby obdarzone tymi imionami w przyszłości na ogół będą świetnie radzić sobie na rynku pracy. Także dotychczasowi bezrobotni z pewnością niebawem znajdą stałe zatrudnienie. Niektórzy nagle zapragną się przekwalifikować, powinni jednak upewnić się, czy rzeczywiście warto zmieniać zawód. Przy podejmowaniu takich decyzji zawsze konieczna jest rozwaga, trzeźwa kalkulacja... i przyda się odrobina wyobraźni. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)